Černá kronikaOstrava

A chinese lion statue

Tato sekce Černé kroniky slouží jako rozcestník zpravodajství pro jednotlivá města České republiky.Mezi železniční stanicí Ostrava Svinov a hlavním nádražím došlo 16. 1. 2014 k tragické události.

Stalo se tak čtvrthodiny po sedmé hodině večerní. Tuto skutečnost policistům oznámil svinovský výpravčí, který sdělil, že osobní vlak projíždějící výše zmíněným úsekem srazil muže.

Od začátku prosince v Moravskoslezském kraji při dopravních nehodách zahynuli již čtyři chodci

Přes veškerá varování a preventivní akce, které policisté celoročně pořádají, od začátku prosince k dnešnímu dni, tj. k 18. prosinci, došlo na území Moravskoslezského kraje k 26 dopravním nehodám, jejímiž účastníky byli chodci. Sedmnáct osob bylo zraněno lehce (při jedné dopravní nehodě byli lehce zraněni dva chodci) a šest utrpělo těžká zranění. Je smutnou bilancí, že tyto dopravní nehody si vyžádaly také čtyři lidské životy.

Zadržen po činu, dva mladí muži zadrželi pachatele loupeže

Dva mladí muži (23, 22) zaslouží absolutorium za to, že ani na chvíli nezaváhali a zcela nekompromisně a přesně dle zákona zadrželi nebezpečného pachatele.

Během Velikonoc dopravní policisté zvýší dohled nad provozem na komunikacích

V pátek 29. března a v pondělí 1. dubna policisté odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje v rámci celorepublikové dopravně bezpečností akce zvýší kontroly dodržování zákona o provozu na pozemních komunikacích.

Zadrženi při činu

Proti dvěma recidivistům zahájili ostravští kriminalisté trestní stíhání. Jednatřicetiletý muž z Ostravy, jenž má s pácháním majetkové trestné činnosti bohaté zkušenosti, se od začátku března vloupal do pěti vozidel. U třech případů mu asistoval o deset let mladší muž, který o krádežích taky ví své.

Alkohol nepatří za volant

Na řidiče pod vlivem alkoholických nápojů nebo návykových látek se v rámci dopravně bezpečnostní akce, uskutečněné koncem minulého týdne, zaměřili moravskoslezští policisté. Kromě dopravních policistů se akce zúčastnili také kolegové z obvodních oddělení a odboru cizinecké policie. S hlídkami se mohli řidiči setkat od středy 13. do soboty 15. prosince.


Slevy pro čtenáře

Web Černá kronika nevidí svět černě a chce vám přinášet i dobré zprávy. Proto bychom vás rádi oslovili s nabídkou slev v prodejnách po celé republice. Více o slevách najdete zde.

Všechny zprávy na jednom místě

Černá kronika přináší aktuální zpravodajství pro všechny, ať už je městem, kde žijete, Praha, České Budějovice, Plzeň, Karlovy Vary, Ústí nad Labem, Liberec, Hradec Králové, Pardubice, Jihlava, Brno, Olomouc, Ostrava, Zlín, nebo jakékoli další město či vesnice!

O webu

Černá kronika - pistole

Také už vás nebaví číst zprávy plné politických afér, rozepří a tahanic mezi politickými stranami? Při čtení novinek z hospodářství se nudíte? Pak je tady pro vás Černá kronika.

Zajímavé odkazy


Sponzoři

Chcete se domluvit? Pojďte studovat jazykové kurzy v Hranicích.
Potřebujete překlad do češtiny? Obraťte se na ceskypreklad.cz.